Reference od rodičů

Existence Rodinného centra Rolnička byla bez nadsázky jedním z důvodů, proč jsme se při výběru nové lokality bydlení rozhodli právě pro Černovice. Dcera strávila mezi svým druhým a třetím rokem ve Školičce v Rolničce několik příjemných a podnětných dopolední týdně, díky čemuž jsem mohla pokračovat v práci na částečný úvazek, to vše při porovnání s mnohými jinými soukromými zařízeními za přijatelných nákladů a s přátelským, ochotným a flexibilním přístupem ze strany lektorek. Školičku i celou Rolničku mohu všem zájemcům maximálně doporučit!
Jana Urbanovská
 
Po narození mého prvního syna Filípka jsem často nevěděla, jak vyplnit volný čas. Jen tak jsem bloumala po Černovicích nebo odjížděla ke své sestře na  druhý konec Brna, kde měli často programy pro rodiny s dětmi . Říkala jsem si, jak by bylo super, kdybychom i my v Černovicíc měli něco takového. Dlouhé cestování s kočárkem po Brně pro mě nebylo pohodlné a dlouhé! Jednoho dne na procházce po Černovicích jsem zahlédla viset na dětském hřišti na klouzačce papír, po jeho přečtení jsem se zaradovala. Byl to program nového Rodinného centra Rolnička. Nyní i se svým druhým synkem Pepíčkem pravidelně navštěvujeme Rolničku, její programy, kroužky atd. Vřele doporučuji všem rodičům. Jsem moc ráda, že jsem poznala paní Jitku Silárszkou a cením si toho, že našla tu sílu, odvahu, odhodlání do něčeho takového jít, že o tom jen nepřemýšlela, ale zrealizovala to.

Lenka Vašková

 

Rodinné centrum Rolnička v Brně Černovicích využíváme již čtvrtým rokem. Jsme zde spokojeni.  Když byli děti malé, chodívali jsme společně do herničky pro nejmenší, dále jsme pokračovali ve školičce, kde se dětem moc líbilo. Máme moc rádi „ čtení se Sovíkem“ a společné akce, které Rolnička pořádá např. „Honba za pokladem“.
Já za sebe moc oceňuji kurz Angličtiny, kam můžu i s dítětem a bazárek dětského oblečení a sportovních potřeb. Výborné a velmi kvalitní jsou přednášky pro dospělé na téma osobního rozvoje.
Jen mne mrzí, že nějací  vandalové zničili dětem trampolínu a vulgarismy popsali zahradní domeček. Naposledy jsme si všimla, že na zahradě sociálního domu, kde má Rolnička pískoviště a hračky, někdo vyhodil odpadky 
Rodinné centrum jako je Rolnička v Černovicích chybělo. Maminky zde mají prostor k setkávání se a děti zde mají kvalitní vyžití.
S pozdravem a přáním krásného dne
Andrea Šmídová

 

Moje děti i já máme moc rádi Rodinné centrum Rolnička, protože nabízí spoustu zajímavých kvalitních kroužků a  programů. Např. koužky jako Čteme dětem, Tvořivé středy nebo Tančení s Kvakem jsou opravdu skutečně dobře promyšlené, hodnotné a moje děti moc baví. Díky tomu jsme si v Rolničce našli spoustu milých kamarádů a to nás s dětmi těší. Večerní přednášky osobního rozvoje jsou na vysoké úrovni a velmi mi pomáhají ve všech oblastech mého života. Organizace všech těchto aktivit a vedení celého Rodinného centra Rolnička je velice časově náročná činnost, proto bych Rolničce moc přála, aby byla adekvátně finančně oceněna a získala odpovídající finanční dotace. Činnosti Jitky Silárzské si nesmírně vážím a děkuji jí za její obětavou práci pro černovické rodiny s dětmi. Těším se na další aktivity Rolničky.
Petra Lopušníková

 

Jsem ráda, že Rolnička tento rok slavila své třetí narozeniny. Je skvělé, že mají rodiče dětí, které bud nemůžou ještě navštěvovat MŠ nebo se nedostaly do MŠ možnost trávit dopoledne v mini školičce v Rolničce. Chodím i na středeční cvičení power jogy, jsem za něj velice ráda:)
Andrea Elefantová

 

Jsem velice ráda, že Rolnička je. Nejsme rodilí "Černovičáci", a tak pro nás Rolnička byla jedinečná možnost, jak se seznámit s rodinami s podobně starými dětmi. Získala jsem díky ní i mnohá přátelství. Syn se narodil naprosto neprakticky na konci srpna, a proto byl do 4 let doma. Školička tedy byla ideálním místem, kde se mohl postupně socializovat od svých tří let (což považuje za velmi důležité i pan prof. Matějček, ale náš státní aparát pořád ne). A navíc jsem se díky tomu mohla více věnovat své mladší dceři. Kromě školičky se účastníme i dalších pravidelných i nárazových akcí pro děti (Sovík, Kvak, hernička, burzy, hon za pokladem atd.) a já chodím pravidelně již dva roky do výborné powerjógy. Neumím si představit, že bychom jezdili někam jinam, mhd přes město - s dvěma dětmi je to po Brně peklo, to mi potvrdí každá maminka. Jsem členem Rolničky, a tak trochu vidím i do zákulisí, kde je spousta obětavé práce dobrovolníků, spousta radostí, ale i starostí...

Alena Mikolášová