Dramaťáček pro děti od 4 do 6 let

Vstupte s námi do říše fantazie a pohádek!

V dramaťáčku si s dětmi užijeme spoustu zábavy a her, které nenásilně rozvíjejí jejich hlasový a pohybový projev a dávají průchod jejich přirozené tvořivosti. Při volné hře budeme vstupovat spontánně do různých rolí a zkoušet si různé situace, ať už fantazijní nebo z opravdového světa. Abychom se lépe vcítili do rolí, budeme používat všelijaké rekvizity.

Přispějte na vybavení dramaťáčku. Máte-li doma přebytečné šátky, dětské kostýmy, klobouky, maňásky, hudební nástroje a jiné věci, které by bylo možné využít jako kostýmy a rekvizity, můžete je darovat na dramaťáček :-)

Kdy

každou středu od 16:30 do 17:30

PRVNÍ UKÁZKOVÁ HODINA ZDARMA!

Kde

Sociální dům na Charbulově 86

Kurzovné

1000 Kč/pololetí (15 lekcí)

Kroužek se otevře při počtu minimálně 5 dětí!

Lektorka

Bc. Michala Patakiová, volnočasový pedagog a sociální pedagog se specializací na dramatickou výchovu

tel. 721 973 628

Ukázková hodina kroužku v roce 2015

téma: ZOO
1. Začátek v kroužku na zemi, povíme si, jak se dneska máme a co budeme v následující hodině dělat.
2. Jaké zvuky zvířátka v zoo vydávají? - děti stojí v kruhu, jedno předvede zvuk a řekne, ke kterému zvířátku patří, ostatní děti 3 x zvuk opakují.
3. Vyprávění krátkého příběhu o procházce v zoo - zatímco lektorka vypráví, děti na text spontánně reagují a hned ho pohybově předvádějí.
4. Pantomima - dítě si vymyslí, jaké zvířátko ostatním předvede a ostatní se ho snaží uhodnout.
5. Najdi si své zvířátko - děti vytvoří dvojice a určí si, co jsou ve dvojici za zvířátka a jaký zvuk vydávají. Pak se všechny děti zamíchají a dvojice se poslepu musí najít za pomocí zvuků.
6. V kroužku si shrneme, co jsme všechno dělali, co se nám líbilo a naopak co se nám nelíbilo Na závěr se rozloučíme.
 
Toto je pouze ukázková hodina. Struktura i aktivity se mohou velmi lišit. Vždy se to odvíjí od daného tématu a od toho, co chci v danou hodinu s dětmi rozvíjet.